Menu Zamknij

Akcesoria do grillowania szaszłyków

Jednym z ulubionych dań z grilla w Polsce niewątpliwie są szaszłyki. Przygotowanie ich bez dodatkowych akcesoriów jest możliwe, natomiast wspomniane akcesoria otwierają nowe techniki grillowania, a także zwiększają komfort tego procesu. W tym wpisie przedstawimy oferowane przez nas dodatki do grilla przystosowane do grillowania szaszłyków, a także przedstawimy ich zalety.

1. Podwójne szpikulce do szaszłyków

Podwójne szpikulce do szaszłyków wykonane ze stali szlachetnej znacząco ułatwiają obracanie przygotowywanych szaszłyków w grillu. W przypadku tradycyjnych, pojedynczych szpikulców lub patyczków, bardzo często okazuje się, że przy próbie obrócenia obraca się jedynie patyczek, a nie grillowana potrawa. Szaszłyki przygotowane na podwójnych szpikulcach będzie można łatwo obrócić za każdym razem, dzięki czemu będą one równomiernie wypieczone.   

Zestaw do szaszłyków również zawiera 4 podwójne szpikulce opisane w punkcie pierwszym. Zawiera on jednak również stojak, dzięki któremu szaszłyki ugrillować można pośrednio, bez bezpośredniego kontaktu z rusztem. Poprzez ułożenie widelców poziomo szaszłyki można umieścić dalej od rusztu, natomiast układając je pionowo – bliżej.

Szpikulce można również zaczepić w górnej półce do podgrzewania w celu uzyskania jeszcze większej odległości szaszłyków od rusztu. Poniżej prezentujemy przykład takiej konfiguracji:

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w naszym sklepie internetowym, oraz w sklepie stacjonarnym w Bielsku-Białej.