Menu Zamknij

Wybierz swojego Barona – zestawienie modeli

Grille ogrodowe z serii Baron stanowią najpopularniejszą linię premium marki Broil King. Występują w trzech wielkościach, tj. urządzenia 3-palnikowe, 4-palnikowe i 5-palnikowe. Wybierać można także spośród 3 wykończeń – czerń, stal szlachetna, oraz shadow (nowość 2023).  Wszystkie z nich posiadają dwustronny ruszt żeliwny, opatentowany system wytwarzania smaku składający się z aromatyzerów Flav-R-Wave, a także opatentowany system palników Dual-Tube.

Wiele osób zastanawia się jednak, który z Baronów najlepiej odpowiada ich potrzebom. W poniższym zestawieniu postaramy się przybliżyć poszczególne modele i ich różnice zaczynając od grilli najmniejszych i przechodząc do największych.

1. Urządzenie z trzema palnikami

Pierwszym produktem w tym zestawieniu został grill gazowy Broil King Baron 320. Jest on najmniejszym i najprostszym z Baronów. Posiada 3 palniki główne i występuje w wykończeniu czarnym. Nie posiada rożna obrotowego, ani kuchenki bocznej.

Broil King Baron 320
Broil King Baron 320

2. Urządzenia czteropalnikowe

Pierwszym z urządzeń w tej kategorii jest grill gazowy Broil King Baron 440. Posiada on 4 palniki główne, a także kuchenkę boczną. Nie posiada rożna obrotowego w zestawie. Występuje w wykończeniu czarnym.

Broil King Baron 440

Grille Baron 490 to urządzenia, które również posiadają 4 palniki główne i kuchenkę boczną, natomiast, w przeciwieństwie do poprzednika, posiadają również zestaw rożna obrotowego wraz z dedykowanym palnikiem rożna. Występują w 3 wersjach wykończenia – czarnej, stal szlachetna, oraz shadow. 

Broil King Baron 490 - Czerń
Broil King Baron S490 - Stal szlachetna
Broil King Baron 490 SHADOW

Wspomniane powyżej grille z serii Baron 490 wyposażone są w tradycyjną kuchenkę boczną. Istnieją jednak również ich warianty z palnikiem bocznym na podczerwień. Technologia kuchenki bocznej stanowi jedyną różnicę wobec poprzedników.

Broil King Baron S490 IR
Broil King Baron 490 IR

Promiennik ciepła na podczerwień wygląda w następujący sposób:

Promiennik ciepła na podczerwień Broil King (występuje w modelach IR)

3. Urządzenia pięciopalnikowe

Grille pięciopalnikowe to największe opcje dostępne w linii Baron. Występują w dwóch wersjach wykończenia – czerń i stal szlachetna. Oba modele posiadają zarówno kuchenkę boczną (tradycyjną), jak i zestaw rożna z dedykowanym palnikiem. 

Broil King Baron S590 - Stal szlachetna
Broil King Baron 590 - Czerń