Menu Zamknij

Pizza z grilla jeszcze lepsza – nowe akcesoria Broil King

Akcesoria przystosowane do przygotowywania pizzy w grillu Broil King istnieją już od dawna, lecz ze względu na duże zainteresowanie tym włoskim specjałem, oferta poszerzona została o kolejne produkty, które pozwolą na osiągnięcie w Państwa grillu warunków przypominających do złudzenia te, które występują w tradycyjnych piecach do pizzy.

1. Prostokątny kamień do pizzy

Prostokątny kamień do pizzy zapewnia dużą powierzchnię pieczenia, która równa jest dwóm kratkom rusztu w modelach grilli Broil King Baron, oraz Crown. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie na nim pizzy o sporych rozmiarach. Kamień bardzo dobrze utrzymuje ciepło, a jego zaokrąglone rogi zwiększają cyrkulację powietrza, aby pizza była wypieczona równomiernie z każdej strony. Akcesorium to kompatybilne jest ze wszystkimi pełnowymiarowymi modelami Broil King.

Piec do pizzy do grilla jest wykonany z ciężkiego żeliwa pokrytego trwałą, matową warstwą. Służy on do odzwierciedlania warunków panujących w tradycyjnym, włoskim piecu do pizzy (wewnątrz grilla gazowego). Piec ten jest otwarty z tyłu, dzięki czemu płomienie i ciepło generowane przez tylny palnik rożna obrotowego kierowane są bezpośrednio do komory, w której znajduje się pizza. 

Akcesorium to pasuje bezpośrednio do prostokątnego kamienia do pizzy wspomnianego w punkcie pierwszym. W takiej konfiguracji uzyskujemy pełnoprawny piec do pizzy w warunkach domowych. Poniżej prezentujemy zdjęcie takiego zestawu.

Żeliwny piec do pizzy, pomimo swojej nazwy, nadaje się również do przygotowywania innych potraw. W połączeniu z żeliwną planchą do grilla, która posiada wysokie krawędzie, oraz rynienkę do odprowadzania nadmiaru tłuszczu, uzyskujemy konfigurację idealną do przygotowania np. mięsa do burgerów.

Piec do pizzy można wykorzystywać również do pieczenia bułeczek, czy rogalików, a także wielu innych wyrobów, których wybór pozostawiamy indywidualnej kreatywności.

Jeśli zainteresowały Państwa powyższe produkty, zapraszamy do naszego sklepu internetowego, oraz do naszego sklepu stacjonarnego w Bielsku-Białej, gdzie można obejrzeć opisywane tu akcesoria, a także uzyskać profesjonalne porady.