Menu Zamknij

Zestaw rożna obrotowego – szersze zastosowanie grilla gazowego

Zestaw rożna Broil King

Jeśli nie podjęli Państwo jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej zakupu wybranego modelu grilla Broil King, zachęcamy do zapoznania się z urządzeniami z serii 90, w których zestaw rożna obrotowego stanowi część zestawu. W modelach tych występuje dedykowany palnik do rożna obrotowego, którego użytkowanie ułatwia równomierne i komfortowe pieczenie na rożnie.

Przykłady urządzeń z dedykowanym palnikiem rożna i zestawem rożna obrotowego w cenie.

Broil King Monarch 390
Broil King Baron 490 Shadow
Broil King Imperial S490

Wiele osób jednak decyduje się na zakup urządzenia bez rożna obrotowego, natomiast po latach użytkowania osoby te często zaczynają interesować się taką formą wykorzystania grilla gazowego. To właśnie z myślą o takich użytkownikach powstał zestaw rożna obrotowego Broil King. Warto jednak pamiętać, że palnik rożna znajduje się wyłącznie w modelach z serii 90, przy zastosowaniu zestawu rożna obrotowego w innych urządzeniach należy stosować nieco inną technikę pieczenia opartą na użyciu palników podstawowych. 

Grille Broil King, co do zasady (z nielicznymi wyjątkami*), posiadają uchwyty do montażu rożna obrotowego, dzięki czemu pierwsze przygotowanie zestawu do użycia zajmuje niewiele czasu. 

W zestawie znajdują się dwa pręty o różnej długości (61,5 cm i 85 cm), oraz przedłużka o długości 14 cm, co umożliwia  skonfigurowanie 4 rożnych długości pręta: 61,5 cm, 75,5 cm, 85 cm, lub 99 cm. Część zestawu stanowi również silnik rożna zasilany napięciem sieciowym 230 V, odważnik, rączka z tworzywa sztucznego i stalowe kolce do rożna. 

*Zestaw nie pasuje do grilli Imperial Seria 600, Regal Seria 600, Sovereign XL 90, Sovereign 420, BK, Gem, Porta-Chef i Royal.

Zestaw rożna obrotowego Broil King

Zachęcamy również do zapoznania się z dodatkowymi pomysłami na wykorzystanie rożna obrotowego w grillu gazowym:

Grillowanie na rożnie obrotowym Broil King

Kosze do rożna – rozszerz możliwości swojego grilla