Menu Zamknij

Szczotki do czyszczenia rusztów

Zima w pełni, ale kilka ostatnich ciepłych dni zachęciło Nas do przygotowywania potraw z grilla. Po zdjęciu pokrowca, przed pierwszym grillowaniem warto przygotować nasze urządzenie do grillowania, a do tego celu najlepsza jest szczotka do czyszczenia rusztów.

Marka Broil King przygotowała na rok 2020 niespotykaną nigdzie dotąd ofertę szczotek do czyszczenia rusztów, możemy wybierać z pośród 12 różnych rodzajów, począwszy od szczotek ze stalowym włosiem o różnej twardości, poprzez szczotki z włosiem z włókien palmowych czy nylonowe, aż po szczotkę lodową czy drewniany skrobak.

Każda ma swoje charakterystyczne właściwości, szczotkami stalowymi można czyścić grill nawet bardzo gorący, z łatwością usuwają najtrudniejsze zabrudzenia, są trwałe i wytrzymałe.

Kolejna kategoria to szczotki z włosiem z włókien palmowych nie są tak twarde jak stalowe i nie wytrzymują bardzo wysokich temperatur (zalecana do stosowania w grillach o temperaturze do 232 °C), ale są bardziej delikatne dla rusztów czy płyt żeliwnych, a zarazem sztywne i świetnie sobie radzą z zanieczyszczeniami powstałymi podczas grillowania. Do tej kategorii można również zaliczyć szczotkę nylonową do czyszczenia na zimno.

Bardzo ciekawą propozycją od Broil King jest lodowa szczotka, to niespotykane narzędzie używa brył lodu do czyszczenia rusztów i usuwania tłuszczu, przykładając do gorącego rusztu Lodową Szczotkę Broil King uzyskujemy ogromną ilość pary wodnej która z łatwością usuwa wszelkie zabrudzenia, a przed zamrożeniem dodając kilka kropi soku z cytryny do wody uzyskamy naturalny i ekologiczny odtłuszczacz.