Menu Zamknij

Pokrowce do grilli gazowych Broil King

Pokrowce są jednymi z najczęściej wybieranych akcesoriów do grilla gazowego. Pozwalają one zapobiec powstawaniu zabrudzeń na powłokach zewnętrznych, a także chronią urządzenie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi w momencie, gdy nie jest ono przez nas używane. Grille gazowe Broil King są przystosowane do całorocznego pobytu na zewnątrz, natomiast pokrowiec stanowi dodatkową warstwę ochronną, która zabezpiecza urządzenie przed pyłkami, promieniowaniem słonecznym, czy wilgocią.

Serie pokrowców Broil King

Pokrowce na grille gazowe Broil King szyte są na miarę dla danego modelu. We wszystkich przypadkach, z wyjątkiem pokrowca na modele Porta-Chef, Gem, oraz BK, pasują one na grilla z rozłożonymi półkami bocznymi. Zasadniczo akcesoria te dzielą się na dwie serie, tj. Select, oraz Premium.

1. Seria Select

Pokrowce Broil King z serii Select wykonane są z poliestru pokrytego od zewnątrz trwałą powłoką PVC, która zapewnia odporność na warunki atmosferyczne. Posiadają one rzepy, dzięki którym pokrowiec będzie sztywno umieszczony na grillu, poliestrowe uchwyty, które znacząco ułatwiają zakładanie i zdejmowanie pokrowca, a także logo, które wykonane jest techniką nadrukowywania. Są one objęte gwarancją do trzech lat.

2. Seria Premium

Pokrowce z serii Premium wykonane są z wysokiej jakości poliestru pokrytego odporną na warunki atmosferyczne powłoką PVC. Są one nieco grubsze od pokrowców Select, a wszystkie szycia wykonane zostały za pomocą estetycznej, niebieskiej nici. Ponadto pokrowce premium posiadają siateczkowe otwory wentylacyjne, poliestrowe uchwyty, oraz zapięcia na rzepy, które pozwalają dokładnie dopasować je do urządzenia. Logo widoczne z przodu jest haftowane, co nadaje całemu akcesorium dodatkowej estetyki, oraz trwałości. Pokrowce z Serii Premium objęte są gwarancją do 5 lat.

Użytkowanie i czyszczenie pokrowca Broil King

Należy pamiętać, aby pokrowiec nakładać jedynie na chłodne urządzenie, jeśli nałożony zostanie on na grilla w czasie pracy, lub tuż po jej zakończeniu, może się stopić. Ważnym jest także, aby wybrać pokrowiec, który dopasowany jest do modelu posiadanego przez Państwa grilla. Akcesorium takie nie będzie dotykać ziemi, co zapewni odpowiednią wentylację, której obecność zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci na powierzchni grilla. Pokrowiec o dobrze dobranych wymiarach nie będzie się także wycierał, ani naciągał. Przed schowaniem grilla na dłuższy okres czasu zalecamy również wykonać czynności opisane w artykule znajdującym się pod tym linkiem.

Gdy pokrowiec się zabrudzi, zalecamy jego ręczne czyszczenie bez używania silnych środków chemicznych. Można zastosować preparat do czyszczenia grilla w celu odtłuszczenia materiału. 

Pokrowiec można także wyprać w pralce, jednak należy ustawić delikatny program, a temperatura wody nie powinna przekraczać 30 stopni.