Menu Zamknij

Łopatki do grilla Broil King

Łopatki do grilla są jednym z podstawowych akcesoriów. Podczas grillowania produktów takich jak burgery, ryby, oraz wszelkie inne produkty kruche, które mogłyby się rozpaść podczas obracania szczypcami, łopatki okazują się niezastąpione. Ich niewątpliwą zaletą jest również wygoda w obsłudze płyty żeliwnej, gdyż ułatwiają proste odwrócenie produktów smażonych, na przykład placków ziemniaczanych, czy placków z cukinii. 

Łopatki do grilla Broil King dzielą się na dwie serie – Baron oraz Imperial. W obu występuje model dłuższy, oraz krótszy.

Łopatki z serii Baron

Krótka łopatka Baron
Długa łopatka Baron

Części robocze łopatek z serii Baron wykonane są z elastycznej i trwałej stali szlachetnej. Charakteryzują się one ponadprzeciętną długością, co w połączeniu ze wspomnianą wcześniej elastycznością umożliwia komfortowe użytkowanie w trakcie grillowania. Uchwyt wykonany został z bakielitu, który jest słabym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu dłoń użytkownika chroniona jest przed oparzeniami podczas operowania łopatką na powierzchni rozgrzanego rusztu. 

Łopatka krótka posiada nieco krótszą część roboczą od łopatki długiej.

Łopatki z serii Imperial

Krótka łopatka Imperial
Długa Łopatka Imperial

Łopatki Imperial stworzone są do tych samych zastosowań co łopatki Baron, lecz występują między nimi pewne różnice. Łopatki z serii Imperial wykonane są z grubszego elementu stali szlachetnej, posiadają także ścięte końcówki, które zdecydowanie ułatwiają nabieranie grillowanych produktów. Rękojeść, tak jak w łopatkach Baron, wykonana jest z izolującego termicznie bakielitu, natomiast w łopatkach Imperial jest ona zdecydowanie grubsza. Ostatnim elementem rozróżniającym te dwie serie jest obecność otwieracza do kapsli w łopatce z serii Imperial,  jest to element, którego łopatki Baron nie posiadają.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do naszego sklepu internetowego, oraz do naszego punktu stacjonarnego w Bielsku-Białej przy ulicy Babiogórskiej 11.