Menu Zamknij

Kosze do rożna – rozszerz możliwości swojego grilla

Wiele z grillów Broil King posiada rożen obrotowy w zestawie. Przyrząd ten pozwala na pieczenie drobiu, dzikiego ptactwa, oraz udźców, karkówek, czy innych dużych elementów mięsnych. Z pomocą specjalnych koszy, rożen obrotowy wykorzystać można do upieczenia wielu innych, drobniejszych potraw, takich jak pieczone warzywa, mniejsze kawałki mięsa, owoce morza, czy ryby. Stosując kosz do rożna wykorzystuje się wszystkie zalety rożna obrotowego, takie jak równomierne wypieczenie, oraz brak konieczności ręcznego obracania przygotowywanego dania, lecz uzyskuje się dodatkową możliwość przygotowania mniejszych, lub drobno krojonych dań, bez żadnych kompromisów w kwestii wygody. Poniżej zaprezentujemy dwa kosze do rożna występujące w naszej ofercie.

1. Płaski kosz do rożna

Kosz ten mocuje się na pręcie zestawu rożna obrotowego. Taki zestaw obracany jest za pomocą silnika elektrycznego rożna, dzięki czemu ręczne obracanie potrawy nie jest wymagane w celu uzyskania równomiernego wypieczenia. Wysokość pokrywy jest regulowana, dzięki czemu zabezpieczenie kawałków przed przemieszczaniem się nie jest problematyczne. Wymiary kosza to 41 cm x 15 cm x 5 cm.

Kosz do rożna wykonany jest ze stali szlachetnej. Sprawdza się świetnie do pieczenia wszelkich drobnych kawałków. Wykorzystanie go likwiduje konieczność ręcznego obracania przygotowywanych drobniejszych potraw, a także zapewnia ich równomierne wypieczenie. Od kosza można odpiąć jego górną część, aby wykorzystać go jako wok do grillowania. Kosz mieści się w grillu bez konieczności wyjmowania rusztów. Dodatkowo, w grillach pięciopalnikowych, lub większych, zmieścić można 2 takie kosze obok siebie.

Pokrywa kosza do rożna Broil King wykorzystana jako Wok

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym artykułem o wokach i brytfannach do grilli gazowych, a także do zapoznania się z naszą ofertą w sklepie internetowym, oraz w naszym punkcie stacjonarnym w Bielsku-Białej.