Menu Zamknij

Grill gazowy w zabudowie – kuchnia na świeżym powietrzu

Grill do zabudowy umożliwia stworzenie estetycznego i komfortowego miejsca do przygotowywania posiłków i spędzania czasu w ogrodzie. Zanim jednak rozpoczniemy budowę takiej przestrzeni, warto się zastanowić nad kilkoma kwestiami.

1. Zasilanie grilla gazowego Broil King do zabudowy

Grille Broil King do zabudowy z każdej serii zasilane mogą być z butli, albo na gaz ziemny. Podłączenie grilla do instalacji gazowej jest rozwiązaniem bardzo wygodnym, dzięki niemu zapomnieć można o wymianie butli i możliwości skończenia się gazu w trakcie grillowania. Nie zawsze jest to jednak możliwe, a czasami po prostu zbyt nieopłacalne. W takich sytuacjach na ratunek przychodzą grille na butlę, które spełniają swoje zadanie równie dobrze. W przypadku wyboru takiego urządzenia trzeba jednak przygotować miejsce na butlę gazową (oddzielone od grilla ścianką z materiału żaroodpornego).

2. Powierzchnia robocza

Chcąc stworzyć zewnętrzną, komfortową kuchnię należy przygotować odpowiednią przestrzeń roboczą, tak, aby odstawienie talerzy, czy pokrojenie składników grillowanych potraw nie stanowiło problemu. Warto również zaplanować obecność szafek w których schować będzie można sztućce, talerze, miski, garnki, oraz wszelkie inne przyrządy, których używają państwo w swoich kuchniach. Niektóre z grilli Broil King do zabudowy wyposażone są również w kuchenkę boczną, jeśli planują Państwo zakup takiego urządzenia, trzeba przewidzieć miejsce, w którym zostanie ona umieszczona.

3. Lokalizacja

Lokalizacja kuchni na świeżym powietrzu jest kwestią bardzo indywidualną, warto natomiast wybrać miejsce, w którym lubią Państwo spędzać czas, dzięki temu będzie ona zawsze w zasięgu ręki. Należy również upewnić się, że zaplanowany kształt i rozmiar zabudowy będą odpowiednie dla danego miejsca.

4. Przyłącza

Bieżąca woda w kuchni jest absolutnie niezbędna. Umycie warzyw, mięsa oraz rąk pozwala utrzymać higienę pracy. Możliwość wykonania tych czynności na miejscu, bez konieczności wchodzenia do domu ułatwia cały proces grillowania, dlatego warto przewidzieć zlew z kranem jako część zabudowy. Doprowadzenie instalacji elektrycznej również jest ważne, szczególnie jeśli zakupiony grill posiada rożen obrotowy (urządzenie przystosowane do podłączenia do źródła prądu o standardowych parametrach występujących w domowych gniazdkach w Polsce, tj. 230 V, 50 Hz). W grillach z serii Imperial również obwód odpowiadający za oświetlenie podłącza się do gniazdka. Warto również przewidzieć dodatkowe gniazda dla wykorzystywanych przez Państwa urządzeń kuchennych, np. mikserów, bądź lodówki.

Dodatkowe informacje

Cechą wyróżniającą grille marki Broil King jest możliwość zabudowania ich w drewnie, co otwiera dodatkowe opcje dotyczące wyglądu zabudowy, a także pozwala na wykonanie stelażu z drewna.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów zabudowanych grilli Broil King: