Menu Zamknij

Broil King KEG – Najlepszy wybór wśród urządzeń kamado

Historia kamado - azjatyckiego przodka Keg'a

Grille z rodzaju kamado są efektem ewolucji tradycyjnych metod grillowania pochodzących i powszechnie stosowanych w przeszłości w azji wschodniej. Pierwsze urządzenia tego typu powstały ponad 3000 lat temu w Chinach, a ich głównym celem było usprawnienie procesu przygotowywania ryżu do spożycia. W nieco późniejszym okresie koncept ten spopularyzował się również na półwyspie koreańskim, oraz wyspach japońskich. Na poniższym zdjęciu ukazany jest przykład pierwotnego kamado znajdującego się obecnie w japońskim muzeum.

Źródło: a traditional kamado in a Japanese museum (Wikipedia.org)

Gdy zakończyła się II wojna światowa, żołnierze amerykańscy pojawili się na terenie Japonii, gdzie po raz pierwszy zetknęli się z glinianymi i ceramicznymi Kamado. Nawet po powrocie do domów, nie opuściły one ich pamięci. Z tego powodu, zaczęły powstawać przystosowane do potrzeb użytkownika amerykańskiego grille, które swoim kształtem i budową przypominały tradycyjne Kamado.

Cechy Broil King KEG - nowoczesnego grilla kamado

Dzięki podwójnej blasze wypełnionej wełną skalną oraz wytrzymałemu, żeliwnemu rusztowi o powierzchni 0,31 metra kwadratowego urządzenie to jest niezwykle wytrzymałe, a także efektywne pod kątem utrzymywania ciepła wewnątrz przestrzeni grillowej, dzięki czemu ograniczona zostaje ilość węgla drzewnego lub brykietu potrzebna do rozgrzania grilla i utrzymania jego temperatury, która dzięki wymienionym wcześniej elementom budowy może osiągnąć nawet 450 stopni celsjusza. Broil King KEG swoim kształtem przypomina jajko, zgodnie z wielowiekową tradycją kamado. Broil King zapewnia o jakości swojego produktu poprzez udzielanie 10-letniej gwarancji na obudowę, oraz 2-letniej gwarancji obejmującej wnętrze i farbę. 

Broil King KEG to urządzenie nadzwyczaj wszechstronne, nadaje się ono zarówno do grillowania, jak i do wędzenia, a także do pieczenia. 

W naszej ofercie dostępny jest również Węgiel Premium KEG w opakowaniu 4kg. Jest to całkowicie naturalne paliwo w postaci węgla drzewnego które pozbawione jest wszelkich dodatków chemicznych i dopełniaczy. Dzięki wypalaniu twardych gatunków drzew, grill szybko się rozgrzewa i bardzo dobrze utrzymuje temperaturę. 

Zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Bielsku Białej, gdzie mozna obejrzeć to urządzenie, oraz wiele innych na żywo. Zapraszamy również do naszego sklepu internetowego.