Menu Zamknij

System PGT w grillach Broil King – przewaga jakości

Na system PGT (z ang. Performance Grilling Technology), który zawierają grille z serii Monarch, Baron, Signet, Regal, oraz Imperial, składa się 5 kluczowych rozwiązań technologicznych charakterystycznych dla tych urządzeń. Dają one najwyższą jakość i wydajność grillowania, a smak potraw uzyskany na takim grillu będzie wyjątkowy. Poniżej przedstawiamy cechy urządzeń z systemem PGT.

  • 1/5 – Piekarnik

Otwory w piekarniku ograniczono do minimum, dzięki czemu zniwelowano efekt tzw. “komina”. Grill doskonale utrzymuje ciepło. Wykonanie pokrywy piekarnika zapewnia równomierne rozprowadzenie temperatury, oraz jest dodatkowym czynnikiem o pozytywnym wpływie na izolację cieplną. Wysoka pokrywa zwiększa cyrkulację ciepłego powietrza, oraz przyśpiesza proces grillowania. Piekarniki są bardzo trwałe, o czym świadczą udzielane gwarancje.


  • 2/5 – Ruszty

Ruszty zapewniają wysoki poziom utrzymywania temperatury, soków z potraw, oraz smaku. Ruszty są dwustronne, jedna strona idealnie nada się np. do steków, czy kurczaka, a druga umożliwia tzw. “grillowanie we własnych sokach”. Masywne ruszty ze stali szlachetnej są bardzo łatwe w czyszczeniu, a ich wytrzymałość przy odrobinie konserwacji jest ogromna.


  • 3/5 – Aromatyzery FLAV-R-WAVE™

Aromatyzery ze stali szlachetnej Flav-R-Wave™ zapewniają lepszą dystrybucję ciepła na całej powierzchni grilla, oraz osłaniają palniki. Tłuszcze i soki opadające na nie, natychmiast odparowują, a następnie wsiąkają do potrawy dając niepowtarzalny smak i zapach.


  • 4/5 – Palniki DUAL-TUBE™
Palniki Dual Tube Broil King

Palniki DUAL-TUBE™ rozprowadzają ciepło równomiernie na całej swojej długości, dzięki czemu potrawy położone z tyłu rusztu będą grillować się w tym samym tempie, w jakim grillować się będą potrawy umieszczone z przodu. Mieszanka gazu z tlenem jest jednolita. Każdy z palników DUAL-TUBE™ generuje dwa rzędy płomieni, ze swojej prawej, jak i lewej strony. Stal szlachetna, z której wykonane są te palniki, jest wyjątkowo odporna na skoki temperatur. Technologia DUAL-TUBE™ jest opatentowana, przez co nie znajdziecie jej Państwo w żadnych innych urządzeniach.


  • 5/5 – Zawory Linear-Flow™ oraz pokrętła SENSI-TOUCH™

Pokrętła o zakresie 180 stopni obrotu z równomierną zmianą przepływu gazu w całym zakresie. Maksymalna i intuicyjna precyzja kontroli temperatury.